Wystawa batiku – „Ale sztuka”

Plakat wernisażu wystawy "Batik Iwony Bolińskiej-Walendzik"

29 stycznia 2011 r. o godzinie 16.00 w Wypożyczalni dla Dorosłych odbył się wernisaż wystawy “Batik” Iwony Bolińskiej – Walendzik. Było to pierwsze przedsięwzięcie realizowane przez bibliotekę w ramach projektu “Ale sztuka!” realizowanego w ramach programu Rozwoju Bibliotek.

Iwona Bolińska

Iwona Bolińska – Walendzik – Urodzona w 1970 roku w Morągu. Zajmuje się batikiem, witrażem, ilustracją książkową i projektowaniem graficznym. Jest autorką trzydziestu prezentacji indywidualnych m.in. w Bejrucie, Wilnie, Olsztynie, Warszawie, Nidzicy, Kaliningradzie, Łodzi. Uczestniczyła w ponad pięćdziesięciu wystawach zbiorowych. Stypendystka Prezydenta Miasta Olsztyn w 2003 i w 2005 r. oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2008 r.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy

logo_prb2alesztuka