„Masz głos, masz wybór”

Plansze z informacjami zachęcającymi do głosowania

Już 21 listopada pójdziemy do lokali wyborczych, aby zagłosować w wyborach samorządowych. Warto dowiedzieć się trochę więcej o zasadach głosowania, obowiązkach radnych oraz wypowiedzieć się czego oczekujemy od nowych przedstawicieli do rady miasta. Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu włączyła się w akcję “Masz głos, masz wybór”, proponując wystawę przygotowaną przez specjalistów pracujących przy tej akcji.

Poprzez wystawę chcemy podkreślić rolę biblioteki jako źródła rzetelnej informacji oraz zachęcić wszystkich do aktywnego udziału w nadchodzących wyborach i świadomego wyboru swoich przedstawicieli we w władzach gminy. To właśnie samorząd ma wpływ na wszystko, co się dzieje wokół nas. Od niego zależy bezpieczeństwo naszej okolicy, sprawne funkcjonowanie służby zdrowia, wygląd naszej miejscowości i wiele, wiele innych. Kampania profrekwencyjna podkreśla również, że warto rozejrzeć się wokół siebie i dostrzec w aktywnych sąsiadach i znajomych kandydatów na dobrych i rzetelnych radnych.

Wierzymy, że wspólne działania ogólnopolskich organizacji pozarządowych i setek bibliotek publicznych rozsianych po całym kraju, mogą przynieść naprawdę pozytywne efekty, a w dłuższej perspektywie czasowej przyczynią się do wzmocnienia potencjału społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju.

Wystawa prezentowana w holu biblioteki na I piętrze do 25 listopada 2010 r.