Godziny otwarcia:
pn. – pt.: 8.00 – 15.00
Kontakt:

im.morag@wbp.olsztyn.pl

W Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów zajmujemy się ewidencją i opracowaniem wszystkich zbiorów bibliotecznych. Sprawujemy opiekę merytoryczną nad działalnością Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, jej filii i punktów bibliotecznych, oprócz tego służymy pomocą w realizacji zadań statutowych, prowadzimy informację statystyczną i analityczną z działalności biblioteki oraz jej sieci.

Odpowiadamy również za automatyzację procesów bibliotecznych. Sprawujemy nadzór nad infrastrukturą informatyczną biblioteki, administrujemy siecią komputerową, dbamy o bezpieczeństwo przetwarzanych danych oraz zapewniamy wsparcie informatyczne pracownikom biblioteki.

Jesteś studentem bibliotekoznawstwa i informacji naukowej? Pracujesz w bibliotece szkolnej? Interesujesz się bibliologią? Oddajemy w Twoje ręce fachowy księgozbiór z zakresu bibliotekarstwa, bibliotekoznawstwa, czytelnictwa oraz historii książki. Najważniejsze dla nas jest rzeczywiste wykorzystanie publikacji, dlatego jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby i zgłaszane propozycje. Potrzebne książki jesteśmy w stanie zamówić lub sprowadzić z innych bibliotek w kraju. Od wielu lat gromadzimy czasopisma branżowe, do których należą m.in. BibliotekarzPoradnik Bibliotekarza, Biblioteka w Szkole.

Jeśli należysz do grona osób, które nadal wierzą w to, że nie ma lepszej metody słuchania muzyki niż płyta winylowa to mamy dla Ciebie zbiór pond 400 czarnych płyt, spośród których wypożyczysz interesujące Cię nagranie.

Któż z nas nie pamięta klimatu bajek wyświetlanych z rzutnika…? Pomimo upływu czasu, bajki z rzutnika przykuwają uwagę najmłodszych dzieci. Nic nie zastąpi tego magicznego świata statycznych obrazów, wyświetlanych przy pomocy rzutnika w ciemnym pokoju na ścianie, które niosą za sobą pouczające, piękne przesłania.
Jeśli chcesz wypożyczyć slajdy, a nie posiadasz odpowiedniego sprzętu, przyjdź, a udostępnimy Ci go nieodpłatnie wraz z bajkami.

W swoich zbiorach posiadamy również m. in. bajki i słuchowiska dla dzieci na kasetach magnetofonowych. Spośród zbioru ponad 100 kaset znajdziesz ciekawe, pozbawione agresji, mądre opowieści z morałem, które możesz wykorzystać w domu lub na zajęciach przedszkolnych.