bmk_logo

„Książka żyje… Naprawdę” to nowy projekt fotograficzny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu. Celami projektu są: rozbudzenie zainteresowań fotograficznych wśród dzieci i młodzieży, zdobycie wiedzy i doświadczenia przez zapoznanie się z teorią i własnoręczne wykonanie, charakteryzacji, kostiumów i scenografii, które w przyszłości będą mogli wykorzystać do rozwijania swoich pasji; promocja walorów przyrodniczych i architektonicznych regionu; promocja czytelnictwa i biblioteki.

Pomysłem na projekt jest wykonanie 12 niezwykłych fotografii z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej i uczniami okolicznych szkół, połączonej z warsztatami fotograficznymi. Zdjęcia będą utrzymane w klimacie baśniowym i konsekwentnie będą przedstawiać młodego czytelnika, który czytając przenika do świata baśni, lub elementy świata z książki przenikają do rzeczywistości. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach ze specjalistami od fotografii, charakteryzacji, kostiumografii i scenografii. Dzięki nim będą mogli dokładnie zaprojektować kadry zdjęć, jak również ubiór i charakteryzację postaci. Nauczą się również jak wykonać poszczególne charakteryzacje, czy kostiumy.      Współtwórcą projektu jest fotograf Hubert Kalinowski, autor głośnej, medialnej sesji „Bibliotekarz – zawód glomour”. Efektem projektu będzie zorganizowanie wystawy fotograficznej w bibliotecznej galerii oraz wydanie kalendarza na 2017 rok.

Harmonogram projektu:

Lipiec 2016 (II połowa):

Warsztaty z fotografem, charakteryzatorem, kostiumografem i scenografem

Sierpień-październik 2016:

12 sesji fotograficznych, które będą odbywać się co tydzień, między sesjami – luźne spotkania w celu przygotowania potrzebnych kostiumów, czy scenografii do sesji.

Koniec października 2016:

Przygotowanie wystawy fotograficznej połączonej z wernisażem i wydanie kalendarza.

Koordynator: Paulina Kalinowska

Wszystkie działania na bieżąco opisywane są na blogu.

Działanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018″ oraz ze środków samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

bmk_logo logo_CEiIK2 hk_logo  AAEAAQAAAAAAAAV7AAAAJGM0ZmRlNzdkLTU5MTktNDBjNS1iMGRiLTk4ZjBhNTk3NDRmYg

logo_wm                              logo_olszt                         logo_elk