Nasza biblioteka znalazła się w gronie laureatów Konkursu Grantowego “Aktywna Biblioteka” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, do którego zgłosiła projekt pt. Niesamowite opowieści o Morągu. Realizacja projektu odbywać się będzie w Oddziale dla Dzieci we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 4 w Morągu.

Projekt polegać będzie na zorganizowaniu cyklu warsztatów dla dzieci w wieku 10 lat, dzięki którym nauczą się rysować komiks oraz tworzyć film animowany przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych. Inspiracją dla młodych twórców, a zarazem tematem przewodnim obydwu form sztuki będzie historia miasta Morąga.

Warsztaty poprowadzi pan Karol Kalinowski – grafik, ilustrator, rysownik, autor wielu komiksów i twórca filmów animowanych, autor ponad 20 oficjalnych, krajowych publikacji. Współpracował m. in. z magazynem “Fantastyka”.

Ponad to zorganizowana zostanie dla dzieci wycieczka do Muzeum Warmii i Mazur, spotkanie z Morąskim Bractwem Historycznym “Mawrin” oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Morągu, wszystkie te działania mają na celu podnieść ich wiedzę historyczną.

Czas trwania projektu przewidziany jest od lutego do czerwca. Poszczególne etapy działań projektu będą na bieżąco relacjonowane w Internecie i lokalnych mediach. Efekty pracy zostaną zaprezentowane szerokiemu gronu odbiorców społeczności morąskiej. Dzięki realizacji tego projektu powstanie pierwszy komiks i film animowany o Morągu a twórcami będą dzieci.

Lokalnym sponsorem projektu jest P.W.Marszal.

Informacji dotyczących realizacji projektu udziela:
Ewa Kośnik-Dąbkowska – koordynator projektu, kierownik Oddziału dla Dzieci
Tel. praca 89 757 11 37
Tel. kom. 604 751 359
e-mail: odd.morag@wbp.olsztyn.pl
www.biblioteka.morag.pl

                        

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.