Od dziewięciu lat Filia MBP w Morągu: Biblioteka Publiczno-Szkolna w Żabim Rogu aktywnie uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” organizując liczne akcje czytelnicze w lokalnym środowisku.

W tym roku z racji ogłoszenia roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka, tematem przewodnim był wspomniany przyjaciel dzieci.

Łącznie przeprowadzono 17 imprez czytelniczych, w których wzięło udział 230 dzieci. W ramach kampanii “Cała Polska Czyta Dzieciom” dodatkowo pozyskano książki dla biblioteki, rozpoczęto akcję “Od piątego roku, bez książeczki ani kroku”, założono kółko czytelniczo-plastyczne oraz zakupiono wyposażenie do kącika czytelniczego dla dzieci.

Koordynator projektu: Helena Ged – pracownik Biblioteki Publiczno-Szkolnej w Żabim Rogu, tel.: 89 757 16 88, e-mail: bibliotekazabirog@wbp.olsztyn.pl

www.calapolskaczytadzieciom.pl