Piękno przyrody na fotografiach

Od dawna biblioteka uwielbia prezentować wystawy fotograficzne. W szczególności te, które pochodzą od lokalnych fotografów. Od 18.10.2018 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych po raz kolejny zagoszczą prace Pawła Figlanta – zdjęcia ukazujące piękno przyrody gminy Morąg.

Sam autor opisuje swoją pasję w ten sposób:

“Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by nie zobaczył.” Robert Bresson Cytując niejakiego Dona McCullin „Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na Twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.” Te dwa przytoczone wyżej zdania przyświecają mojej pasji od dłuższego czasu, to one są moim motorem wyjść w teren i chcąc pokazywać piękno przyrody, staram się na nich bazować. Przyroda mi towarzyszy od zawsze, fascynacja otaczającym nas światem zwierząt i ptaków spowodowała, że od czterech lat postanowiłem je uwieczniać na fotografiach. Czy mi się to udaje, czy zdania będące moim motto sprawiły, że oglądający to poczuli ? Nie wiem, ale mam nadzieję że oglądający wystawę mi to powiedzą. Do zobaczenia.