Dni Rodziny w filiach w Jurkach i w Bogaczewie

W czerwcu 2018 roku w filiach bibliotecznych w Jurkach i w Bogaczewie obchodzono Morąskie Dni Rodziny. Z tej okazji uczniowie miejscowych szkół wraz z nauczycielami i rodzicami zostali zaproszeni na zajęcia głośnego czytania. Pod hasłem „Rodzinne opowiastki” swoje ulubione opowiadania czytali na głos rodzice, nauczyciele, a także uczniowie.  Na spotkaniach uczestnicy chętnie opowiadali anegdoty dotyczące swoich najbliższych, rysowali portrety rodzinne oraz korzystali ze zbiorów bibliotecznych. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku.

Z okazji obchodów Dni Rodziny, w filiach bibliotecznych można było również wygrać Czystosława – maskotkę biblioteki. Każdy, kto wypożyczył książkę wraz z członkiem swojej rodziny mógł wypełnić kupon i tym samym wziąć udział w konkursie. Szczęśliwców nagrodzono 15 czerwca.