Planszogranie w bibliotece

Pierwszy maraton z planszówkami za nami! Szok! Ponad 70 osób zagościło w bibliotece tylko w jednym celu – żeby grać w gry planszowe! 4 godziny frajdy dla dzieciaków, młodzieży i dorosłych, świetna atmosfera zapewniona przez zwariowaną grupę z ostródzkiego Grajdołka, wspaniałe nagrody, mnóstwo uśmiechu i emocji związanych zarówno z wygranymi jak i przegranymi rozgrywkami – to tylko krótki opis piątkowego wieczoru w bibliotece. Oprócz tego podczas maratonu odbył się wewnętrzny turniej w grę Splendor, w którym wzięły udział aż 32 osoby, z czego większość poznała zasady tej planszówki kilka minut przed rozpoczęciem zabawy. Uczestnicy wybierali gry spośród dziesiątek tytułów przygotowanych przez Grajdołek i Czytelnię dla Dorosłych. Wymieniali się doświadczeniem, uczyli, kibicowali i wspólnie analizowali instrukcje. Maraton zakończył się grą w Bingo, w której oprócz planszówek można było zdobyć nagrodę niespodziankę – Czytosława.

Planszogranie nie byłoby tak fajne, gdyby nie wsparcie Wydawnictwa Rebel, firmy Adach i oczywiście ostródzkiego Grajdołka. Dziękujemy.