Spotkanie autorskie z Martą Fox

6 marca w morąskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z powieściopisarką młodzieżowych bestselerów Martą Fox. Jej książki od kilku lat znajdują się na pierwszym miejscu w rankingach czytelniczych. Książki pisarki zapełniają również półki morąskiej biblioteki.

Marta Fox – poetka, powieściopisarka, eseistka. Wydała ponad 40 książek (powieści, opowiadania, eseje, wiersze). Jej poezja była tłumaczona na język angielski, niemiecki, portugalski, francuski, hiszpański. Przez krytykę została nazwana objawieniem polskiej powieści młodzieżowej. Z ogromną odwagą porusza sprawy płci, dojrzewania młodzieży. Jej pisarstwo skupione jest wokół zagadnień, które wymagają rewizji postawy życiowej, podjęcia odpowiedzialności za własne decyzje. Marta Fox nie moralizuje, ale widać w jej powieściach wyraźny krąg wartości. Jej powieści charakteryzują się głębią psychologiczną i świetnie przedstawiają obyczajowość polskiej szkoły oraz mentalność młodzieży.