“Życie przemija, sztuka pozostaje” – wystawa Wandy Grabarz

Serdecznie dziękujemy za zwiedzanie wystawy autorstwa Wandy Grabarz. Wśród dzieł znalazły się m. in. liczne obrazy tworzone rozmaitymi technikami oraz wiersze. Autorka urodziła się na Wołyniu w 1926 r., po wielu latach pracy w zawodzie nauczyciela postanowiła poszukać pasji, która wypełni wolny czas na emeryturze. Tym sposobem trafiła do Społecznego Ogniska Plastycznego przy WTPSP. Od tamtej pory Wanda Grabarz, zaangażowana w nowe hobby, systematycznie uczestniczyła w spotkaniach, plenerach i warsztatach. Owocami tej wieloletniej przygody ze sztuką są obrazy, hafty i wiersze. Autorka zginęła tragicznie w 2013 r. Twórczość Wandy Grabarz była prezentowana na wielu indywidualnych i zbiorowych wystawach.

Wystawa podzielona została na dwie odrębne części: pierwszą można było zwiedzać w Wypożyczalni dla Dorosłych w terminie 1.07 – 31.07.2017 r., zaś do oglądania drugiej części było zaplanowane w terminie 1.08 – 15.08.2017 r.