“Zapomniane biblioteki Sahary” w galerii morąskiej biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zorganizowała wystawę fotograficzną autorstwa Michała Huniewicza pt.: „Zapomniane biblioteki Sahary”. Zdjęcia były prezentowane do 31 maja 2017 r. w Galerii w Wypożyczalni dla Dorosłych.

O autorze:

Michał Huniewicz urodził się w 1984 roku w Morągu i wychował w Dobrocinie. Studiował informatykę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po zamieszkaniu w Amsterdamie kupił swoją pierwszą lustrzankę i rzężący obiektyw, by spróbować lepiej dokumentować swoje podróże. Jego pasją są kraje islamskie, choć z powodu panujących w nich trudnych warunków, zniszczył tam sporą część swojego sprzętu fotograficznego. Jego zdjęcia pokazywano w CNN, PBS, TVN i Polsacie oraz publikowano na National Geographic, Stern, Internazionale, Business Insider, Huffington Post i innych. Michał Huniewicz mieszka obecnie w Londynie.