Wystawa pt. „Książki zakazane”

Od kilku lat we wrześniu obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek, jest to wywodząca się z USA kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na działanie cenzury, potrzebę wolności czytania i tworzenia literatury oraz problem prześladowania ludzi za to, że czytają lub piszą książki.

Tydzień Zakazanych Książek to nie tylko akcja wymierzona przeciw cenzurze (obyczajowej, politycznej, religijnej), ale także inicjatywa mająca na celu zachęcenie do czytania i interesowania się historią literatury.

Na wystawie prezentujemy książki, które były lub nadal są zakazane i z konkretnych powodów uznano je za niepoprawne politycznie, obyczajowo itp.

Wystawę można zwiedzać w Wypożyczalni dla Dorosłych od 5 do 30 września w godzinach otwarcia działu. Serdecznie zapraszamy!