“Poczytaj mi kolego…” – wystawa w Oddziale dla Dzieci

Wernisaż wystawy „Poczytaj mi kolego…” odbył się 4 kwietnia 2016 r. w Oddziale dla Dzieci z udziałem klasy III a i b Szkoły Podstawowej Nr 4 w Morągu. Wystawa przedstawia książeczki dotykowe dla dzieci autystycznych i słabowidzących wykonane przez uczniów klas II Gimnazjum Nr 1 w Morągu. Inspiracją do powstania tych prac była twórczość Jana Brzechwy. Przygotowane materiały dydaktyczne powstały podczas współpracy SOSW w Szymanowie i Gimnazjum Nr 1 w Morągu, która polegała na promowaniu czytelnictwa w listopadzie i grudniu 2015 r.  Uczniowie przyjeżdżali do Ośrodka w Szymanowie raz w tygodniu, gdzie czytali bajki i opowiadania dzieciom.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji była Adriana Musiał – nauczyciel SOSW w Szymanowie, natomiast prace gimnazjalistów przygotowywane były pod kierunkiem Adama Pyjora – nauczyciela plastyki Gimnazjum Nr 1 w Morągu.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w Oddziale dla Dzieci.